У джунґлях львівської Індії

wild

У Львові є своя Індія, а в Індії – як заведено, джунґлі. На Збоїщах, за вулицями Миколайчука і Пилипа Орлика починається густий ліс. Так видається на перший погляд. Але от йдучи широким шляхом, помічаєш, що з боків поміж зелені ховаються фіртки і калитки, стоїть паркан, а всередині ростуть плодові дерева. Про ці клаптики землі ще хтось піклується, тут ще збирають врожай . А досить звернути у хащі десь далі, і вже давно нікому не потрібні яблуні сплітаються, утворюючи над головою дивний лабіринт з гілок, кропива сягає пояса і жалить навіть через одяг, де-не-де видно листя винограду і малини – але вже без плодів, диких.

_MG_1805+

Я давно хотіла сюди потрапити і от ми вирішили піти назбирати там нічийних яблук. Екскурсію провів свекор, який живе недалеко звідти. От він на фото, трусить яблуню. Крім нас було ще кілька людей, які теж за яблуками приходили – хоча насправді там їх не так багато, дерева дичавіють і скоро вся та територія стане взагалі непрохідною і нічого не ростиме.

_MG_1861+

Насправді місце просто фантастичне, на мій погляд.  Дуже атмосферне, моторошне і містичне.  Є різні версії, чому колишні дачні ділянки перетворилися на дикий ліс, кажуть, багато власників були пенсіонерами і згодом просто не стало кому їздити сюди.  Ми не дійшли власне до дачних будиночків,  тут  можна подивитися, як вони виглядають. І я в принципі навіть рада, що не бачила їх, а тільки закинуті сади. Від будиночків віє вже чимось дуже апокаліптичним, а гуляючи між деревами, просто є відчуття, наче ти потрапив в якийсь древній ліс і скоро з-за хащів вирине напівзруйнований храм чи визирне друїд.

scare2

Картинка вийшла трохи містична – то, до речі, стежка, якою ми йшли, дещо затемнена, так її побачив фотоапарат. І дуже, до слова, точно побачив – у мене до цього фото чіткі асоціації з “Лабіринтом Фавна” і загадковими лісами з моторошних фільмів.  Коли блукаєш цим диким плодовим лісом, взагалі виникає хмара асоціацій – з “Правилами виноробів”, з ельфійським лісом, з “Мостом в Терабітію”, “Тринадцятою легендою”, “Жінкою в білому”  і ще багато-багато всього крутиться в голові, але не можу зловити ті думки за хвіст – кажіть і ви, з чим у вас асоціюється місцина, може я впізнаю ще якусь свою асоціацію. А взагалі, місце для зйомок якоїсь містичної історії тут було б дуже круте – я так і уявляю красиву дівчину з червоним томиком в руках на фоні цієї дикої малахітової зелені.

_MG_1862+

Бачили трохи калини

_MG_1816+

Осінь is, без такої фотки ніяк)

_MG_1856+

 Є багато аличі, але та, що впала, вже потовчена, а на гілках жовта якась недобра

_MG_1881+

 Роман маскується)

_MG_1940+

 Сімейний портрет

_MG_1949+

 А аличі я таки назбирала, але вже на Пилипа Орлика

_MG_1980+

 Додому ми притягли три рюкзаки яблук і трошки груш. На смак кислуваті, але на сік і компоти цілком згодяться)

Тішуся, що ми туди втрапили, бо місце круте і заслуговує на ще одні відвідини, можливо на ровері – кажуть, загальна територія там величезна, є де поблукати.

Advertisements

2 thoughts on “У джунґлях львівської Індії

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s