Mental changes workbook

Кажуть, тексти переношувати шкідливо – вони втрачають свою пружність. Але можливо ще шкідливіше не записувати нічого з того, про що так довго думаєш – ти думатимеш про це й далі, якимись неосмисленими до кінця словами й стрибаючими туди-сюди думками. А блог – як такий собі workbook, робочий зошит для дослідів над самою собою. Зрештою, здається, для цього люди й заводять часом блоги – а не тільки для викладання красивих фото. Проте без них ніяк;)
DSC_4950+ Читаю зараз книжку про впевненість у собі – і у тому числі про синдром самозванця, вже колись давала посилання на статтю про це. Читаю і впізнаю себе – цей страх, що нічого не вдасться, коли починаєш нову справу, ця невпевненість у собі, яку підгодовуєш лайками і яка одразу вмирає, якщо не бачить жодного фідбеку. Головний меседж – це знайти впевненість у собі, а не щоразу оживляти її за допомогою оцінки інших. На папері все виглядає просто – принаймні пояснення, чому ми невпевнені, про вирішення проблеми я ще не прочитала. Але як змусити себе вірити в себе без руйнівних наслідків, рівно і впевнено вірити, запалити в собі цю свічку, я не знаю. І навряд чи книжка допоможе. Мій досвід життєвих змін говорить про те, що усі важливі рішення у цьому напрямку приймаються спонтанно і реалізовуються негайно. Бо на активні дії у нас зазвичай є 3 дні – після того зникає запал і бажання. Але якщо проаналізувати механізм змін, виходить, те, що роками нас діставало і мучило, в якийсь момент спричинює бунт. Любов до себе і віра у свої сили приходить тоді, коли ти втомлюєшся не вірити і не любити, шукати то все у інших. Справді втомлюєшся. І водночас коли вирішуєш, що є достатньо сильним, щоб шукати натхнення в собі. Дуже важко, але так потрібно.
DSC_4763+
***
Багато хто каже, що велика проблема нашого часу – брак концентрації. Я читаю книжку і не можу зосередитися не тому, що вона нецікава. А тому, що крім неї є ще мільйон всього цікавого. І не сприймаю тексту, бо думаю, коли маю встигнути зайнятися рештою своїх десятків інтересів і чим саме. Думаю про те, як робитиму щось наступне, коли ще не закінчене теперішнє. Новий виклик сучасності – вчитися зосереджуватися і серед тисяч потенційно цікавих речей обирати тільки те, що знадобиться. Іронія долі – у позаминулому столітті люди нудьгували через брак цікавих занять, а тепер людей нудить від занадто великої їх кількості. І нудить – не у фізіологічному значенні слова. А просто у нас стільки інформації, що та, яка ще років 20-30 тому була знахідкою, нині викликає тільки позіхання і нуд. Ще, ще нового й незвичного – ще тонни вражень і інформації, ранковий, обідній і вечірній фейсбук як необхідна умова наповненого дня. І я не проти всотувати натхнення, яке так щедро нам дарує наш інформаційно насичений час. Я хочу уповільнити темп. Розуміння, що всього не охопиш і завжди від чогось треба відмовлятися, дається найважче. Це як список справ, у якому в кілька етапів викреслюєш найменш важливі справи і врешті залишаєш тільки головне. Я досі боюся зробити таку штуку, а варто би, може й перестану мучитися від нездійсненого.

***
І про нездійснене й віру у себе в одному флаконі – ми так часто боїмося починати якусь справу, знаючи, скільки роботи нас чекає попереду. Скільки помилок і граблів вже вписані у сценарій. Не вдивлятися в кінцеву мету, до якої, здається, веде кілька прірв, підвісний міст і стежка зі зміями, а просто стати на першу хирляву дощечку. І вперед. Так просто і так важко. Особливо якщо знати, скільки ще разів доведеться ходити тим мостом – адже однією виконаною місією це не обмежиться. Заплющити очі і йти. Що може бути простіше і складніше?

Advertisements

4 thoughts on “Mental changes workbook

 1. почитай Джулію Кемерон “Путь Художника”, можливо саме в цій книжці ти знайдеш певні відповіді на питання і можливо вона підштовхне тебе до бажаних змін.

  Подобається

  • Колись починала читати її в електронці, але зрозуміла, що то книжка, яку треба мати на папері. Купила ще минулого року, от лежить, чекає відповідного настрою. А тобі вона дійсно помогла щось змінити?

   Подобається

   • я зараз її читаю і роблю щотижневі завдання. не всі правда, але… Мені допомагає розібратись у собі і спробувати зрозуміти що я хочу. Принаймні за 4 тижні трапилось кілька важливих змін, і вони мені були помітні. Плюс я якось почала помічати певні можливості і це мене тішить. Коротше, як закінчу її, то напишу враження)

    Вподобано 1 особа

   • А ще, коли я вперше побачила цю книжку, то в анотації чи відгуці прочитала, що вона не приходить просто так, а приходить саме в потрібний момент, коли ти до неї готовий, коли ти готовий до змін. І блін, то вже третя книжка підряд, у якій в анотації зустрічаються подібні слова, і от не вір після цього в усілякі знаки :))

    Вподобано 1 особа

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s