Невзаємні жертви

Follow my blog with Bloglovin
Я довго думала над тим, чим відрізняються люди, яких любиш, від усіх інших. Виходить, тим, що заради них ти готовий жертвувати чимось – часом, своїми поглядами на певні речі або навіть переконаннями, комфортом тощо. І у свідомості нормальної людини лише певні особи достойні цих жертв.

Але буває таке викривлення сприйняття світу, що часом заради зовсім не тих людей хочеться жертвувати. Не знаю, чи це якась побічна дія альтруїзму, чи як – буває і трохи ламає життя. Коли ти готовий пожертвувати чимось для себе, але потішити іншого, який може того зовсім і не оцінить. Дуже важко розпрощатися з цим синдромом “завжди гостинного господаря”, бо у певні моменти він може приносити тобі задоволення, наприклад, приємно робити комусь спонтанні подарунки. Але завжди є  межа, коли ти остаточно усвідомлюєш, наскільки потрібен чи не потрібен певній людині і наскільки доречні твої жертви. І вміння вчасно зупинитися, прокласти уявну межу й почати цінувати себе, свій час і комфорт, і тих людей, які цінують тебе у відповідь і готові жертвувати у відповідь, це вміння дуже цінне. Насправді їх, якщо добре подумати, зовсім небагато, таких, які насправді жертвують і віддають щось навзамін, коли віддаєш ти. Цінні й справжні, цих людей треба берегти. А непотрібні, невзаємні жертви – штука, з якою варто попрощатися. Не з людьми – лише з жертвами, вони занадто ускладнюють стосунки і виводять їх на рівень “ти мені винен/винна”. Ніхто нікому не винен нічого, а ті, що щиро жертвують, про це навіть не задумуються.

Цей запис – щось таке, як я колись писала в жж. Давно не виходило сформулювати думки про якісь абстрактні речі чітко, тепер от вийшло, залишу тут.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s