Беата М. Вайнґард “Чому чоловік воліє мовчати, а жінка не хоче з цим змиритися?”

DSC_6260

На цю книжку я натрапила у нетрях книгарні “Є” – захотілося чогось такого психологічного почитати і переглядала усе, що стояло на відповідній поличці. Обкладинка, звісно, ще та і я вже навіть не пригадую, що у той момент змусило мене таки взяти книжку з собою, а не покласти назад. Певно, перегорнула кілька сторінок і зрозуміла, що її по одежині зустрічати точно не варто.

Книжка справді хороша і, як на мене, вдала. Попри християнське видавництво “Свічадо”, апеляцій до релігійної теми тут зовсім небагато – якраз навпаки, більше антропології і власне психології, це для мене плюс. Крім того, усі, хто терпіти не може Дейла Карнегі, зітхнуть з полегшенням – тут мало капітан-очевидних тверджень і пустопорожніх фраз – за це я страшенно не люблю деякі психологічні книги, викликають відчуття дарма витраченого часу. Тут конкретика і пояснення. Це видно уже з перших сторінок:

Від кам’яної епохи чоловік і жінка не змінили ані своїх схильностей, ані своєї поведінки. “Він” так і залишився мисливцем, який вирушає на полювання і налаштований упіймати здобич. “Вона” залишається збирачкою, відмінність лише у тому, що сьогодні “вона” збирає не ягоди чи гриби, а одяг та інформацію… “Він” має одну ціль перед очима, до якої прямує навпростець і докладаючи усіх зусиль… “Вона” завдяки очам і вухам вміє робити декілька справ одночасно, все бачить, все чує – і це ще не все. “Вона” хоче про все це говорити! Проте мисливець, який любить балакати, або швидко помре з голоду, або його усунуть від полювання, бо він лише заважає. Отож, шанс вистояти мали радше ті чоловіки, які розмовляли між собою хіба про конче потрібне, а ще ліпше – вміли домовлятися з допомогою жестів і знаків. Сучасні чоловіки є їхніми потомками.

DSC_6279

Не знаю, наскільки точним і правдивим є таке твердження, але навіть у вигляді теорії воно мені подобається. Як і загальний тон книжки – не просто поговорити, не засудити те, що чоловіки мало розмовляють, а жінки балакучі, не змінити когось, а навпаки – пояснити, чому виникла така відмінність – в тому числі й на біологічному рівні і чому варто, так би мовити, “зрозуміти й пробачити”. Звісно, у світі певно існують якісь більш наукові дослідження на цю тему, але простий виклад і зрозумілі пояснення на цих 160 сторінках мене як пересічного читача задовольнили. Краще за мене про книжку скажуть цитати з неї:

Жіночий стиль мислення радше предикативний, оскільки насамперед описує предикати (ознаки) і взаємозв’язки, в той час як чоловічий стиль мислення – функціональний, оскільки насамперед зосереджується на залежностях і процесах.

Чоловік повинен розуміти, що, коли жінка розповідає про проблему, то необов’язково очікує від нього вирішення проблеми. А жінка повинна розуміти, що коли чоловік мовчить, то це не свідчить про труднощі та проблеми.

До доброго ми звикаємо дуже швидко, зокрема і в стосунках, натомість нам постійно перешкоджає те, що вважаємо недобрим.

Отож, чи жінки не могли б навчитися чогось від чоловіків, особливо у сфері толерантности чи малих вимог, наприклад принципу “живи і дозволь жити іншим”.

Любити людину – означає мати час для неї

По цитатах може здатися, що у минулому житті Беата Вайнґард була чоловіком, якого дуже дістали жіночі намагання поговорити:) Але ми справді часом буваємо дуже надокучливими, цього не помічаючи. Словом, книжка вийшла пізнавальна і неповерхова, мало “води” – багато приводів задуматися і подивитися на себе збоку. Люблю, коли книжки приємно дивують. Хто захоче почитати – можу позичити, хоча вартує вона недорого – близько 30 гривень, і тоді вам не доведеться натрапляти на мої коментарі й розглядати смайлики)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s