Outlander: історія у красивих декораціях

Screen-Shot-2014-08-07-at-9.39.34-AM

Вибір серіалів, які мене цікавлять, дуже обмежений: історичні, фентезі чи їх поєднання – тому залипати на них не виходить. От “Outlander” – “Чужинка” себто, підійшла і зацікавила. Хоч я вже начиталася купу негативних відгуків, насамперед про книжку – любовний роман, нелогічний розвиток сюжету й дії героїв, забагато відвертих сцен і так далі, серіал є за що похвалити, хоч під кінець сезону і покритикувати теж. А чим же мені сподобалася “Чужинка”? Розкажу.

1.Краєвиди Шотландії – дія повністю відбувається у цій країні і майже в кожній серії можна побачити її неймовірну природу.
landscape-Scottish

78ec2405

2.Гельська мова – не знаю, наскільки точно відтворена, але слухати її у серіалі, навіть без перекладу, дивуватися різкому звучанню й цікавим словам досить приємно. Оте їхнє “сасінак” так і засіло у мене в голові.

3.Мужчини в кілтах – це справді красиво. Як і тартан, брошки, якими його заколювали, трошки смішні берети й інші предмети шотландського гардеробу. Костюмери в цьому серіалі відпрацювали по повній.

outlander_6164_2_zoom

4.В’язані речі – знову ж таки, молодці костюмери. Вже давно не бачила у жодному кіно так багато в’язаного одягу. Переважно це прості речі – шалі, снуди, коміри, мітенки, візерунки теж невигадливі – з виворотних і лицевих, шерсть натуральних неяскравих кольорів, бо інакшої у 18 столітті й не було.Geillis & Claire89548be3eb34541c24ce110963a70ced

5.Дрібка містики – друїдки, стародавні танці на горі навколо кромлеха у час самайну, легенди й перекази, пісні – про достовірність не скажу, але виглядає красиво.

Starz_Outlander_HD_wallpapers-12

6.Актори – як на мене, усі підібрані для своїх ролей прекрасно. Головна героїня Клер народилася точно для пишних суконь, Джеймі – ну що тут скажеш, приємний для ока, з того типу чоловіків, яким конче треба натяк на бороду. Чорний Джек (він же Едмар Таллі, хто впізнав), хоч і паскудник, але актор, який його грає, має свою харизму. Колоритні актори підібрані на роль шотландців, десь такими собі горців можна й уявляти. Ну і моя персональна велика симпатія – Лотте Вербек, люблю на неї дивитися.

7.Історія оживає. Що люблю в історичних (чи псевдоісторичних) серіалах – це те, що вони зацікавлюють епохою. І навіть якщо не всі факти подані там вірно, ти все одно щось гуглиш – про замки Шотландії, про МакКензі, про гельську мову  – і дізнаєшся нове для себе.

Advertisements

One thought on “Outlander: історія у красивих декораціях

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s