Три книги з холодних узбереж

Я люблю історії, дія яких відбувається у холодних північних країнах. Суворість пейзажів, чорні води океанів і морів, пустельні пляжі, пронизливі вітри – важко знайти книжки, які було б так приємно читати у затишку свого теплого дому взимку. Трапилися мені практично водночас три таких книги. Атмосфери свят там майже не знайти, а от зими, яка цього року нас ігнорує, якраз дуже навіть багато.

nattfak

«Нічний шторм» Юган Теорін
Швеція, хутір Олудден на березі Балтійського моря. Тут роками і століттями жили наглядачі маяків, тут вони вмирали. Взагалі, вмирало багато людей. Люди вважали, прокляття хутора у тому, що побудований він з уламків кораблетрощі. І от на острові поселяється сім’я – Катрін і Йоакім з дітьми Лівією і Габріелем. А потім, звісно, стається щось страшне. Жанр цієї книжки – детектив. І тут є кілька моментів, від яких я не в захваті – спілкування з духами померлих, привиди. Але це дрібниці порівняно з прекрасною атмосферою холодного таємничого узбережжя, старих маяків, які зберігають секрети не одного покоління, хутора серед полів і боліт, будівель з дивною історією і загадковими кімнатами. Ще тут є трохи Різдва – не такого позитивного, як хотілося, а містичного – але його все одно чекають. До речі, хутір з уламків корабля нагадав мені іншу книгу, яку я люблю – «Корабельні новини» Енн Прул і розбійників-Койлів, які тягнули по льоду свій дім.

a-week-in-winter

«Тиждень зими» Мейв Бінчі
Ірландія, селище Стоунбрідж на березі Атлантичного океану. Це вже значно світліша історія, ніякої чорнухи. Чіккі Стар повертається з Америки і відкриває у рідному селищі готель. Туди на тур «Тиждень зими» з’їжджаються зовсім різні люди, але у кожного є якісь проблеми, які ця поїздка якщо не вирішить, то зробить хоч трохи зрозумілішими. Сюжет дещо наївний, бо це книжка, де у всіх (чи майже всіх) все зрештою буде добре. Але іноді треба читати і такі книжки, вони доволі життєствердні. Тут красивий океан, спостереження за птахами, дім, у якому я б і сама пожила, ну і котики – чудова атмосфера. Хто любить Розамунду Пілчер, але у скороченому варіанті – вам сюди:)

0f980c4a-fa93-4662-837f-66707b6a3605img100
«Скеля» Пітер Мей
Шотландія, острів Льюїс у Атлантичному океані. І знову детектив, та водночас і не зовсім він. Головний герой, поліцейський Фін Маклауд приїжджає у рідне селище з Единбурга розслідувати вбивство односельця. Але про саме розслідування тут йдеться мало. Більше – про те, як Фін ріс на цьому острові. Про штормовий океан навколо, про таємничу Скелю й полювання на гугу, про чорні і білі доми, про гаельську мову, про релігію і церкву, про те, як у житті все може закрутитися у такий тугий вузол, що й не одразу зрозумієш, як так сталося. Багато загадок, які відкриваються поступово, чудові, виписані характери персонажів, напружена атмосфера суворої півночі, звісно кохання і чимало нової інформації – страшенно люблю таку художку, яка дає не лише задоволення від читання, але й знання.

Advertisements

3 thoughts on “Три книги з холодних узбереж

 1. той веселий момент, коли жадібно кидаєшся на пост, мріючи поповнити сезонний вішлист, а виявляється – все вже прочитано )))

  хороші книжки. найбільше, мабуть, сподобався Теорін, хоча Мей також дуже класний (о! треба почитати продовження)

  ти не читала “Терор” Дена Сіммонса? шикарна (хоча й дуже страшна) річ, яка нагадує мені, чому зиму-зиму люблю лише в книжках )

  Подобається

  • ггг) то я тебе і у Ксені Кисіль можу пастися, ви ж букблогери, а я нє)) Сіммонсового “Гіперіона” свого часу прослухала усього і от до речі якраз недавно думала взятися за “Терор”, бо знаю, що там зима.

   Вподобано 1 особа

   • ну а раптом! ))) а в “Терорі”мегазима, да )
    (мрію, щоб за ним зняли дуже дорогий серіал, мало б вийти класно)

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s