В’язальний тезаурус

 

Processed with VSCO with f2 presetКоли йдеться про в’язання, насамперед думаєш про такі речі, як пряжа і спиці. Це в’язальні масти, без яких взагалі нічого не було б. Але є також велика кількість різноманітних навколов’язальних штучок, якими доводиться часто користуватися і які значно полегшують процес. Про них я, цілком спонтанно, і вирішила написати. Порядковий номер означає лише номер, аж ніяк не пріорітет у роботі. Поїхали!

1. Кухонна вага може бути корисною не лише на кухні. Наприклад, коли треба зважити, чи вистачить тої кількості ниток, як є, на задуманий виріб – і не витрачати намарно час, якщо ні. Дуже зручно і потрібно, як на мене.

2. Записник з ідеями для в’язання і деталями процесу. В’язати один виріб за раз – для слабаків. Ми обираємо стопіцот недов’язів і коли від останнього ти знов переходиш до першого, з голови вже встигають вивітритися всі знання про номер спиць, кількість набраних петель, місця зменшень й інша справді важлива інформація. Певно, якби я справно такий записник вела, я про таке і не писала б. Але не веду і погано роблю. Треба все писати, а не лише красиві хотілки клеїти.

3. Гачки – штука навіть для в’язання самими лише спицями необхідна. Закрити шапочку в круг, позатягувати всі вузлики на іншу сторону і так далі.

4. Булавка для кіс і аранів. Дехто використовує додаткову спицю чи спеціальні держателі для кіс – мені з ними геть незручно, постійно злітають петлі. Дехто взагалі не користується додатковими девайсами, просто перекидає зі спиці на спицю. Але мені найзручніше і найспокійніше отак.

5. Ключі для роз’ємних спиць. Зараз я найактивніше у роботі використовую саме роз’ємні спиці – 3,5 мм зі шнурами 40 і 80 см. Шапки, снуди, гетри magic loop-ом – все вони. А без отих ключиків усі ці процеси будуть геть незручні. Ключик допомагає намертво закручувати спицю і визволити її з цієї ж мертвої хватки.

6. Заглушки – ще одна корисна штука для роз’ємних спиць. Накручуються на різьбу шнура і тримають петлі, поки ви ці спиці використовуєте з іншим шнуром.

7. Зразки – необхідні хоча б для того, щоб проникнутися чи ні пряжею. І розрахувати кількість петель. І подивитися, як виглядає візерунок у тому кольорі, який ви вибрали. І взагалі – якщо немає часу, і в’яжеш хоча б зразки, то вважай, перший крок до готового виробу зроблено – а це теж немало 🙂

8. Кабель для спиць. Той самий найбільш заюзаний – у мене це спиці Knit Pro, Symfonie Wood 3,5 і до них оцей 40-сантиметровий шнурочок. Чудовий, перехід від спиці до кабеля плавний, навіть попри те, що спиці роз’ємні. І при 80 сантиметрах прекрасно йде magic loop,хоч кабелі й не найм’якші у світі.

9. Маркери рядів. Потрібні для позначення початку ряду, щоб постійно не губитися, також я ними часом позначаю початок рапорту, якщо в’яжу щось велике і з складним візерунком. Свого часу купила ці замочки у магазині з всілякими бусинами й бісерами, вони призначені певно для скрапу, але використовую їх так.

10. Калібратор спиць – чарівна штука, коли у тебе хмара спиць. Номери на них стираються за дві-три шапочки, якщо вони взагалі є на самих спицях. І гадати потім, 4 це чи 4,5 – справа невдячна. А маєш калібратор і все це швиденько перевіряєш, засовуючи спицю у отвір, над яким є позначка номеру. Вуаля.

11. Наконечники для спиць допомагають петлям залишатися на спицях, якщо відкладаєш в’язання. На відміну від заглушок з пункту 6, їх треба вдягати на саму спицю, а не накручувати на кабель.

12.Сантиметр – поміряти зразок, поміряти висоту виробу, поміряти окружність голови, усе це постійно треба робити у процесі в’язання.

Звісно, я була б не я, якби не забула додати до колажу щось важливе. У моєму випадку це рахувальник рядів. Мені його свого часу зробив чоловік – два круги з цифрами, які крутяться на гайках і показують певне число. Незамінна штука для в’язання кіс у великих виробах, коли до кінця ряду ти вже забуваєш, другий це чи третій, а переплітати треба конче в дев’ятому.
Ще я б не відмовилася від помпонниці, бо постійно вирізати кружечки з картону стає напряжно.  І хочеться купити якісь гарні ножнички, ті які називають чапельками. Бо поки користуюся манікюрними, які мене не зовсім влаштовують.

Advertisements

4 thoughts on “В’язальний тезаурус

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s